player for YouTube for Mac OS X
22.12.2008
Palenie zwiększa ryzyko raka jelita grubego
Po dokładnej meta analizie danych z najnowszych badań naukowcy z Włoch jednoznacznie stwierdzili, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko nowotworu jelita grubego i związanej z tą chorobą śmierci. Pracę opublikowano na łamach czasopisma "JAMA".
Więcej »
zdrowy styl życia
22.12.2008
Polki dokonują aborcji w Wielkiej Brytanii
10 tys. Polek dokonało w Wielkiej Brytanii zabiegu sztucznego przerwania ciąży w 2007 r. na koszt brytyjskiej publicznej służby zdrowia, co kosztowało brytyjskiego podatnika ok. 10 mln funtów - twierdzi poniedziałkowy dziennik "The Sun".
Więcej »
ciekawostki
22.12.2008
Hałas w polskich szkołach uszkadza słuch dzieci
W polskich szkołach znacznie przekroczona jest dawka hałasu bezpieczna dla słuchu i ogólnego zdrowia dzieci - wykazały najnowsze badania naukowców z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz z Politechniki Gdańskiej.
O wstępnych obserwacjach dokonanych w czasie pilotażowego doświadczenia poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie.
Więcej »
newsy
29.07.2008
Psy wykrywają węchem raka jajnika
Psy są w stanie rozpoznawać po zapachu komórki raka jajnika - dowodzą szwedzkie badania. Zdaniem autorów artykułu na łamach pisma "Integrative Cancer Therapies", może to pomóc w rozwoju metod wczesnej diagnostyki tego nowotworu.
Więcej »
ciekawostki
29.07.2008
Kawa chroni przed rakiem
Miłośnicy kawy są mniej narażeni na raka wątroby – potwierdzają najnowsze szeroko zakrojone badania fińskie. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo „Hepatology”.
Więcej »
ciekawostki
29.07.2008
Zmęczonym praca szkodzi
Praca kontynuowana pomimo zmęczenia może szkodzić, miedzy innymi podnosząc ciśnienie tętnicze krwi - informuje "International Journal of Psychophysiology".
Więcej »
zdrowy styl życia
29.07.2008
Pączki zawsze trafią do wątroby!
Mikrocząsteczki utworzone z polimeru w kształcie amerykańskich pączków, różniących się od typowych pączków dziurką w środku, są selektywnie absorbowane przez komórki wątroby. Cecha ta daje szansę na stworzenie alternatywnej metody dostarczania leków, o zdecydowanie niższej szkodliwości (minimalizacji skutków ubocznych) - donosi czasopismo „Chemical Communications".
Więcej »
nauka
29.07.2008
Depresja w ciąży źle wpływa na późniejszy rozwój dziecka
Dzieci kobiet, które w ciąży cierpiały na depresję, rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy - wynika z najnowszych badań brytyjskich. Informację na ten temat podaje pismo "BJOG".
Więcej »
newsy
29.07.2008
Jaskra – podstępna choroba oczu
Zagrażająca naszemu wzrokowi jaskra występuje nie tylko u ludzi starszych, ale także w młodym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich oczy są chore - mówiono na konferencji prasowej, zorganizowanej przez warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka.
Więcej »
nauka
29.07.2008
Wcześniaki nie okazują bólu, ale go czują
Dzieci urodzone przedwcześnie mogą cierpieć z bólu, nawet gdy brak objawów, które by na to wskazywały - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Public Library of Science".
Więcej »
newsy


Strona: 1 ... 2 3 4 ... 30

demotywatory troche inaczej - wrzuta