player for YouTube for Mac OS X
28.05.2007
PiS chce zlikwidować sieci aptek
Rząd chce zakazać aptekarzom posiadania więcej niż 1 proc. aptek w województwie. Kto ma więcej, będzie musiał sprzedać. Politycy liczą, że w ten sposób zapobiegną wzrostom cen leków. Branża straszy, że takie regulacje narażą skarb państwa na wielomilionowe odszkodowania.
Więcej »
newsy
26.05.2007
Lekarze walczą o godność, nie tylko o podwyżki
- Strajkujący lekarze walczą o swoją godność, a nie tylko o podwyżki - uważa politolog Wojciech Jabłoński.
Jabłoński powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że strajk stawia pod znakiem zapytania program "solidarnego państwa".
Więcej »
newsy
25.05.2007
Religa - Gilowska: spór o pieniądze
"Gazeta Wyborcza": Istnieje konflikt między Zbigniewem Religą a Zytą Gilowską w sprawie podwyżek dla lekarzy. Minister zdrowia domaga się dodatkowych pieniędzy z budżetu na podwyżki dla nich. Wicepremier woli natomiast obniżać narzuty na płace, co oznacza podwyżki.
Tak donosi "Gazeta Wyborcza" i tłumaczy, że Religa liczy jednocześnie, iż prezydent Kaczyński nakłoni Zytę Gilowską, aby budżet płacił wyższe składki zdrowotne za rolników i bezrobotnych.
Więcej »
newsy
23.05.2007
Bukiel: rząd chce nas upokorzyć
Propozycja ministra zdrowia 15-proc. wzrostu wynagrodzeń dla pracowników medycznych od 1 stycznia 2008 r. oznacza tylko tyle, że rząd nie obniży nam pensji - uważa szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel. Dodał, że "rząd chce lekarzy upokorzyć publicznie".
Nie wykluczył, że do piątkowego spotkania ze strona rządową może w tej sytuacji nie dojść.
Więcej »
newsy
23.05.2007
PO: rząd nie ma dla nauczycieli i lekarzy, a daje NFZ i BOR
Platforma Obywatelska zarzuca rządowi, że odmawiając podwyżek nauczycielom i lekarzom, jednocześnie zwiększa wynagrodzenie pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, Instytutu Pamięci Narodowej czy wydatki Biura Ochrony Rządu.
- To jest kwestia przyzwoitości. Jeśli są pieniądze na podwyżki w takich obszarach, to rząd musi się publicznie wytłumaczyć, dlaczego publicznie twierdzi, że nie ma pieniędzy dla lekarzy czy nauczycieli - mówił na konferencji prasowej w Sejmie wiceszef PO Bronisław Komorowski.
Więcej »
newsy
23.05.2007
Lepper: rząd powinien dać miliard lekarzom
Szef Samoobrony Andrzej Lepper oświadczył w środę w Łosiowie (Opolskie), że jako przewodniczący partii i wicepremier jest po stronie lekarzy. Według Leppera, rząd powinien podjąć decyzję o przekazaniu miliarda zł na podwyżki, jakich domagają się protestujący lekarze.
- Jeśli pani premier Zyta Gilowska ogłasza na konferencji prasowej, że w tym roku będą wpływy w budżecie dużo wyższe, że oszczędności będą dużo wyższe, że będzie więcej środków, to pani premier daje od razu argumenty wszystkim grupom społecznym - podkreślił Lepper.
Więcej »
newsy
23.05.2007
USA: DNA dowiodło, że dziecko ma dwóch ojców
Po testach DNA okazało się, że ojcem dziecka Holly Marie Adams z takim samym prawdopodobieństwem jest Raymon Miller, co jego brat bliźniak Richard Miller - podał serwis ABC News.
Para bliźniaków jednojajowych - Raymon Miller i Richard Miller - z Missouri w Stanach Zjednoczonych, tego samego dnia, w odstępie zaledwie kilku godzin, uprawiało seks z tą samą kobietą - Holly Marie Adams. Żaden z nich nie zdawał sobie z tego sprawy.
Więcej »
ciekawostki
23.05.2007
15 proc. podwyżki dla pracowników medycznych co roku?
Po południu w Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia. Zbigniew Religa przedstawił prezydentowi swoje propozycje na uzdrowienie sytuacji w polskiej służbie zdrowia - m.in. zagwarantowanie 15-proc. wzrostu wynagrodzeń dla pracowników medycznych od 1 stycznia 2008 r.
15-procentowy wzrost wynagrodzeń lekarzy i pielęgniarek miałby następować corocznie przez trzy kolejne lata.
Więcej »
newsy
23.05.2007
Resort zdrowia zaskoczony akcją policji
Policja nie zbiera żadnych danych strajkujących lekarzy a jedynie informacje o tym, które placówki przystąpiły do protestu - zapewnił Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego KGP. Informacją o policyjnej akcji zaskoczone jest Ministerstwo Zdrowia.
- To rutynowe działania, wynikające m.in. z ustawy o policji. Zbieramy takie informacje w przypadku wszystkich wydarzeń, które potencjalnie mogą się wiązać z zagrożeniem porządku publicznego - powiedział Hajdas.
Więcej »
newsy
23.05.2007
Lekarze nie wierzą, że rząd nie ma pieniędzy
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zwrócił się z listem do prezydenta z prośbą o mediacje między protestującymi a Ministerstwem Zdrowia.
Prezydent Lech Kaczyński o godz. 14.00 spotka się z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia, zaś w przyszłym tygodniu jest możliwe, że dojdzie do spotkania ze związkami zawodowymi lekarzy - poinformował w TVN24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński.
Więcej »
newsy


Strona: 1 ... 28 29 30

demotywatory troche inaczej - wrzuta