player for YouTube for Mac OS X
02.06.2007
Czas na pielęgniarki - już przygotowują się do protestu
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) podjął decyzję o wszczęciu sporów zbiorowych z pracodawcami i przygotowaniach do protestu. Pielęgniarki nie wykluczają wspólnych akcji z lekarzami.
Więcej »
newsy
01.06.2007
Oblał protestujących lekarzy olejem napędowym
Policja zatrzymała mężczyznę, który w piątek w Warszawie oblał kilku protestujących na ulicy lekarzy olejem napędowym - poinformował rzecznik komendanta stołecznego Policji Mariusz Sokołowski. Dodał, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Rano kilkudziesięciu lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, w ramach protestu w piątek rano przez dwie godziny blokowało ulicę Banacha, przy której znajduje się placówka. Domagali się od rządu "konkretnych pieniędzy na podwyżki". Ul. Banacha na wysokości szpitala była nieprzejezdna, tworzyły się tam korki. Jeden z kierowców, zniecierpliwiony sytuacją, wysiadł z samochodu i oblał protestujących olejem.
Więcej »
newsy
01.06.2007
Lekarze blokują drogi
Kilkudziesięciu lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie w ramach protestu dzisiaj rano blokowało ulicę Banacha, przy której znajduje się placówka. Po południu na ulice wyjdą również pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W ramach protestu zablokują dwa ważne ronda w mieście i zorganizują przemarsz.
Więcej »
newsy
31.05.2007
Kolejni medycy poszli w kamasze
Troje szczecińskich medyków otrzymało powołanie do wojska. Jak nieoficjalnie dowiedział się RMF FM, chodzi o dwie kobiety i mężczyznę.
Wszyscy są zaangażowani w akcję protestacyjną. Jak ustalił RMF FM lekarze trafią do kompanii medycznych. Tam będą pełnić dyżury.
Więcej »
newsy
30.05.2007
Protest lekarzy: urlopy na żądanie i powołanie do wojska
Kolejny dzień protestu lekarzy. Ci, którzy nie strajkują, mają dziś brać urlopy na żądanie - na znak poparcia dla protestujących. Tymczasem w Krakowie jeden z lekarzy dostał... powołanie do wojska.
Wiele szpitali pracuje jak na ostrym dyżurze. Oprócz tego lekarze prowadzą strajk "administracyjny" - nie wypełniają dokumentacji medycznej, szpitalnej statystyki, a zwolnienia dla pacjentów wypisują na drukach innych niż oficjalnie wymagane przez ZUS.
Więcej »
newsy
29.05.2007
Lekarze nie doszli do porozumienia z rządem
Mimo kilkugodzinnych rozmów późnym wieczorem nie doszło do porozumienia między strajkującymi lekarzami a rządem. W środę rząd przedstawi plan zagospodarowania 5,8 mld zł, które chce przeznaczyć w 2008 roku na ochronę zdrowia. OZZL na propozycje rządu odpowie w piątek.
W Kancelarii Premiera, oprócz przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL), w rozmowach uczestniczyli NSZZ "Solidarność", OPZZ oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Rząd reprezentował wicepremier Przemysław Gosiewski i minister Zbigniew Religa.
Więcej »
newsy
28.05.2007
Lek - definicja, podstawowe informacje
Lek to każda substancja (w tym także narkotyk) niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego) a także roślina, która jeśli działania niepożądane wywołane przez nią nie przekraczają pozytywnych efektów przynoszonych przez ten środek, stosowana w pewnych sytuacjach i odpowiednio dobranych dawkach wobec organizmów żywych (ludzi, zwierząt) doprowadza zmienioną chorobowo czynność organizmu do stanu normalnego.
Więcej »
nauka
28.05.2007
Beta - bloker skuteczny w niewydolności serca
Niewydolność serca jest schorzeniem coraz częściej występującym, na którego rozwój wpływa wiele czynników, jak na przykład długo trwające nadciśnienie tętnicze. Liczba rejestrowanych chorych stale, stopniowo się zwiększa, a śmiertelność mimo postępów w naukach medycznych w dalszym ciągu jest duża, sięgająca nawet 50%. Na poprawę skuteczności terapii wpłynąć może jednak zastosowanie jednego ze znanych już od dłuższego czasu leku, karwedilolu.
Więcej »
nauka
28.05.2007
Taniec z sexem w parze
Taniec, nie tylko zresztą u ludzi, odgrywa istotną rolę w doborze płciowym. Wiele gatunków zwierząt wybiera tę formę, aby zaprezentować się partnerkom lub partnerom. Interesujące jest jednak, jakie kryteria są istotne w naszej podświadomej ocenie tańczącego partnera lub partnerki?
Więcej »
seks
28.05.2007
Gracze komputerowi lepszymi chirurgami
Badania przeprowadzone w centrum medycznym Beth Israel w Nowym Jorku wykazały, że chirurdzy przeprowadzających zabiegi za pomocą laparoskopu spędzający co najmniej 3 godziny w tygodniu na rozrywce przed komputerem popełniali o 37% mniej błędów, pracowali 27% szybciej i ogólnie uzyskiwali o 42% lepsze wyniki niż koledzy, którzy nie poddawali się tego typu przyjemności.
Więcej »
ciekawostki


Strona: 1 ... 27 28 29 ... 30

demotywatory troche inaczej - wrzuta