player for YouTube for Mac OS X
23.05.2007
Policjanci pytają o strajkujących lekarzy
- Przyszli wieczorem, w cywilu. Pokazali odznaki - opowiada ordynator jednego ze szpitali powiatowych w woj. pomorskim

Jest wyraźnie poruszony, dlatego chce pozostać anonimowy. - Tłumaczyli, że mają rozkaz dowiedzieć się, czy szpital strajkuje lub ewentualnie zamierza przyłączyć się do strajku. Wyjaśniłem im, jaka jest sytuacja. Powiedziałem, że popieramy strajk.

W Komendzie Głównej Policji usłyszeliśmy, że funkcjonariusze istotnie mają odwiedzić wybrane szpitale.

- Gromadzimy sygnały z całego kraju, w których szpitalach protestują lekarze - powiedział nam nadkom. Krzysztof Hajdas z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Policji w Warszawie. - Rutynowo zbieramy informacje o wszelkich zdarzeniach mogących nieść ze sobą jakiekolwiek zagrożenia. Policjanci powinni również wiedzieć, gdzie skierować pacjenta, który potrzebuje pomocy, a zadzwoni na numer alarmowy. Nie interesuje nas powód protestu czy kto personalnie strajkuje. Dbamy tylko o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

"Nigdy tak nie było. A przeżyłem już wiele strajków"

- Nigdy tak nie było - zapewnia Andrzej Sokołowski szef OZZL w woj. pomorskim. - A przeżyłem już wiele strajków.

- Do Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni zadzwonił aspirant - mówi Sokołowski. - Poprosił lekarza dyżurnego o nazwiska strajkujących. Oczywiście kolega ich nie podał. Mam już wiadomości od lekarzy z kilku innych szpitali w woj. pomorskim o podobnych telefonach. My informacje o odwiedzinach policji zbieramy i też zrobimy z nich użytek.

- Policjanci mogą wejść bez pozwolenia na teren szpitala, gdy prowadzą działania operacyjne - uważa Mirosław Domosławski, dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologicznego w Gdańsku. - Jeśli będą chcieli uzyskać inne informacje, np. o strajku, powinni oficjalnie, w mundurze pojawić się u dyrektora szpitala i porozmawiać. Od niego będzie zależeć, czy takich informacji udzieli.

Źródło: Gazeta Wyborcza
góra
newsy

Oceń:
5
4
3
2
1

demotywatory troche inaczej - wrzuta